• Wpisów: 261
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 19:46
  • Licznik odwiedzin: 26 632 / 1417 dni
 
j5916
 
Nigdy nie miałam jakiś wielkich marzeń, co najwyżej jakieś zachcianki, co w dzieciństwie brałam za marzenia. Jednak teraz, kiedy jestem starsza i nieco dojrzalsza to zaczęłam spostrzegać to, że inne osoby oceniają cię przez pryzmat marzenia lub jego brak.

Zacznijmy od tego, że jeżeli nie masz żadnych marzeń, nie znasz swojej pasji, nie wiesz co chcesz robić w życiu, jesteś spostrzegany jako niedojrzały dzieciak, oczywiście jeszcze zależy ile masz lat, ale jak masz iść do liceum tak jak ja, a nawet nie masz zielonego pojęcia na jaki profil, to w oczach starszych osób jesteś bez ambicji.

Za to jak już masz swoje marzenie, choć wydaje się ono nierealne, nawet w twoich oczach, ale i tak optymistycznie upierasz się, że je spełnisz, to zależnie od marzenia, starsi mogą cię spostrzegać jako niedojrzałego dzieciaka z nierealnymi poglądami i głupimi wymysłami, które i tak się nie spełnią.
Nie mówię, że robią tak wszyscy, ale niektórzy mogą odwodzić cię od tego marzenia, albo jeszcze niektórzy mówią, że niby cię wspierają, ale mówią, że bardzo ciężko będzie to marzenie spełnić i nieświadomie lub świadomie cię do tego zniechęcają.

Co do samego marzenia, moim zdaniem to bujda gdy ktoś mówi: „marzenia się spełniają”, chyba jak już marzenia się SPEŁNIA. I chyba nikt nie miał łatwo w osiągnięciu już takich ważniejszych marzeń, np. odnośnie kariery lub szkoły w przyszłości.

Czy ja mam marzenie? Tak, wymyśliłam je (choć to tak dziwnie brzmi), a raczej znalazłam coś, co mogę nazwać marzeniem (powiem wam o nim w następnym wpisie). Na początku sądziłam, że jest zupełnie niemożliwe do zrealizowania, jednak z biegiem czasu, kiedy zagłębiałam się w ten temat zaczęłam myśleć, że może jest iskierka nadziei. I właśnie tą iskierkę trzeba pielęgnować. Myśl optymistycznie, nawet jeśli ty nie wierzysz, że twoje głupie marzenie (w oczach innych) się naprawdę spełni.

Właśnie kilka moich następnych wpisów będzie o marzeniach.

Dodatkowo chciałabym (jak już wcześniej wspominałam) abyście powiedzieli co wy o tym myślicie, albo jakie są wasze marzenia, jak inni zareagowali gdy im o nim powiedzieliście.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego